Babasını kaybettiğinden bu yana ortada görünmedi… Bu acı kolay diner mi!

Bütün bunları herkes yaşıyor üstelik. Ama milyonlarca kişi kendi çevresinde yaşarken bazıları acılarını milyonların önünde yaşıyor. Bu da herkesin tanıdığı, ilgisini çeken biri olmanın bir tür dezavantajı olsa gerek.

İşte son dönemde böyle biri dünyanın gündeminden hiç düşmüyor. Ürdün kraliyet ailesinin gelini Prenses Rajwa bu sözünü ettiğimiz kişi.

BABASINI KAYBETTİĞİNDEN BERİ KİMSE ONU GÖRMEDİ 
Geçen yılın haziran ayında dillere destan bir düğünle Ürdün kraliyet ailesinin veliaht prensi Hüseyin ile evlyene Rajwa Al Saif geçen ay babası Halid Bin Musaid bin Saif bin Abdulaziz Al Saif’i kaybetti.

Acı haber Ürdün kraliyet ailesinin resmi sayfasından duyuruldu. Aile, Prenses Rajwa’nın babası için üç günlük bir yas ilan edildiğini de etmeyi açıklamasına.

Prens Hüseyin ile evlendiğinden bu yana dünya kamuoyunun meraklı bakışlarını üzerine çeken Rajwa ise o günden bu yana hiç görünmedi.

Ailenin ilan etiği ya süresi dolmasına rağmen Prenses Rajwa, herhangi bir kamu görevinde görülmedi. Şimdi dünyanın dört bir yanındaki takipçileri onun nasıl olduğunu merak ediyor.
?

KAYINPEDERİ İÇİN PAYLAŞIM YAPTI
Prenses Rajwa’nın kocası, Ürdün Veliaht Prensi Hüseyin de kendi Instagram sayfasından kayınpederine saygı duruşunda bulundu.

2022 yılında Rajwa ile nişanlandığı gün kayınpederine sarılırken çekilen fotoğrafını paylaştı Hüseyin.

Ardından da “Derin bir üzüntü ve kederle, sevgili kayınpederime veda ediyoruz. Onun nezaketini, cömertliğini ve dürüstlüğünü her zaman hatırlayacağız” diye yazdı. İş insanına rahmet, ailesine ve yakınlarına da sabır diledi.

İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ EĞİTİMİ GÖRMÜŞTÜ 
İş insanı Al Saif’in, Ürdün kraliyet ailesine gelin giden kızı Rajwa’nın yanı sıra Faysal ve Nayef adında iki oğluyla Dana adında bir kızı daha bulunuyor. Al Saif, Azza Al Sudairi ile evliydi. Al Saif, 71 yaşındaydı.

Rajwa’nın babası Halid Bin Musaid bin Saif bin Abdulaziz Al Saif, bir inşaat mühendisi. Beyrut Amerikan Üniversitesi’nden mezun olan Al Saif, ülkesinin önde gelen inşaat şirketlerinden birinin de kurucusu.

Ülkesinin tanınmış iş insanlarından biri olan Al Saif; geçen yıl 1 Haziran’da kızının düğününde de onun yanındaydı.

Düğünün ardından düzenlenen yemekte konukları kapıda karşılayanlar arasında Rajwa’nın annesi ile babası da yer aldı. O anlarda gelin ile damadın diğer yanında da Ürdün Kralı Abdullah ile eşi Kraliçe Rania da bulunuyordu.

Düğünün açık ara en çok dikkat çeken konuğuydu: Kate şeffaf giyer mi hiç!

GEÇEN YILA DAMGA VURAN DÜĞÜN 
Yılın düğünü olarak tarihe geçen törene dünyanın dört bir yanından kraliyet ailesi üyeleri, devlet temsilcileri ve iki ailenin yakınlarının da aralarında bulunduğu 1700 kişi katıldı. K

onuklar arasında Galler Prensesi Kate Middleton ile Galler Prensi William, Hollanda Kraliçesi Maxima, kocası Kral Willem Alexander, en büyük kızları Prenses Catharina Amalia İspanya’nın eski kralı Juan Carlos ile karısı Sofia, İsveç Veliaht Prensesi Victoria ile kocası Prens Daniel, o dönemde Danimarka Veliaht Prensi olan Frederik ile karısı Mary de yer alıyordu. 

Ondaki şansın yarısı Kate’de olsaydı… Dünyada böyle bir kayınvalide daha yok!

Ürdün Veliaht Prensi Hüseyin ile Rajwa Al Saif, geçen yıl 1 Haziran’da evlendi. Tören, yılın düğünü olarak kayıtlara geçti.

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x